Dětské židle
Dětské židle
Kancelářská křesla
Kancelářská křesla
Tip dne
  • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde

Dětské židle ke stolu

Dětské židle ke stolu

25. 1. 2013, 11:26

Nábytkářské firmy rozdělují svůj sortiment podle mnoha faktorů. Kancelářský, aktivní, dětský, ... Ano, právě nábytek určený těm nejmenším má svá daná specifika. Odolnost, kvalita, rozměry. Co například dětské židle? Kapitola sama pro sebe.

Židle pro děti

Židle určené pro děti se liší zcela logicky především svými rozměry. Každý rodič myslí na zdraví svých potomků. Děti by tedy měly u psacího i jídelního stolu sedět na kvalitní židli přiměřených rozměrů. Tak, aby se jejich páteř a záda měly možnost zdravě vyvíjet a růst. Pořízení takové židle tedy není jen tak. Pojďme si proto dát několik rad, jak na to.

Židle poroste s vaším dítětem

Děti rostou jako z vody. Jistě znáte ten pocit, že ještě než stihnou oblečení či boty alespoň trochu unosit, už jsou jim rukávy a nohavice krátké. Podobně je to i s židlemi. Pořizovat ale rok co rok novou dětskou židli by bylo přece jen trochu finančně náročné. Využijte tedy možnosti koupit takzvané rostoucí židle a stoly pro své ratolesti. Porostou doslova a do písmene s nimi. Během několika vteřin jednoduše přizpůsobíte výšku sezení dítěti. Ideální například i v případě návštěvy.

Nešetřete na dětech

Šetřit na židlích, stolcích a dalším nábytku určeném dětem se nevyplácí. Kvalita a především odolnost materiálu je na místě. Židle ze dřeva nebo pevného plastu odolá i mnohdy tak trochu drsnému zacházení. Ušetříte za případné opravy. Navíc díky kvalitním materiálům bude dětský nábytek lehce udržovatelný. Ušetřenou práci a námahu při úklidu ocení jistě každý rodič.

Dětské židle ke stolu

Židle určená dítěti by se měla jistě lišit podle toho, zda na ní bude psát domácí úkoly nebo jíst. U psacího stolu upřednostněte židle otočné, polstrované, vybavené opěrkami pod hlavu a především ruce. Na místě je jistě i využití aktivních zón zabudovaných do podsedáků, které přirozeně stimulují krevní oběh dítěte. To pak nebude unavené ani po delší době strávené přípravou na vyučování. Židle určené do jídelen by naopak měly být vyrobeny ze snadno udržovatelných materiálů. Například dřevo či plast jsou ideální.

Zobrazení: 161362 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Zdravé sezení
Zdravotní židle
Sedací pytle
Sedací pytle